Faxsen» er på Ballstad

Noen av dere lurer sikkert på hvor «Faxsen» befinner seg etter som den ikke har vært på sin faste plass på over en uke nå. Svaret er at «Faxsen» befinner seg på Ballstad Patentslip.
Årsaken til besøket i Lofoten er å få gjort akseltrekket som vi fikk pålegg om i fjor, men fikk utsettelse med til i år fordi akslingsflensen mot motoren ikke lot seg rikke tross flere iherdige forsøk. I år gikk akseltrekket som planlagt og Ballstad Patentslip vurderer nå om akslingen må skiftes eller om den fortsatt kan brukes i mange år framover. Skifte av aksling vil bety betydelige kostnader for stiftelsen.
Inntil ny akslingsflens og eventuell ny propellaksling er på plass blir «Faxsen» liggende ved Ballstad Patentslip. Nøyaktig hvor lenge vet vi ikke, men årets sesong er uansett over.

Hurtiglinker

   


 Flere linker 

Mannskap:

Her er linken til våre interne booking og mannskapsider:

 Logg inn